Два запитання Катерини Ющенко

Голова Наглядової ради Фонду «Україна 3000» пропонує педагогічній громадськості вирішити: чи доцільно ініціювати семінари з фандрайзингу для директорів шкіл і чи треба «зобов’язувати» дітей робити добрі справи.

Національний форум «Добро починається з тебе» цього року пройшов уп’яте. 22 травня в столичному Будинку вчителя зібралися майже 100 представників дитячих і молодіжних колективів, державних інституцій і благодійних організацій, школярів, студентів, педагогів з усіх областей України. Кількагодинна робота в секціях була досить плідною: учасникам форуму було запропоновано 40 презентацій благодійних програм і проектів. Причому свої здобутки презентували як дитячі і молодіжні колективи з усіх куточків України, так і поважні організації, діяльність яких є визнаним зразком благодійної роботи.

Після перерви учасники форуму зібралися у великій залі Будинку вчителя, аби взяти участь у публічній дискусії на тему: «Як підтримувати розвиток дитячих та молодіжних доброчинних ініціатив і проектів».

Розмова виявилася цікавою і різноманітною. Поруч із яскравими розповідями, спогадами, планами на майбутнє звучали й проблемні питання, які спонукали до роздумів і дискусій.

Два з них озвучила й адресувала педагогічній спільноті Голова Наглядової ради Фонду «Україна 3000» пані Катерина Ющенко.

Перше запитання прозвучало у відповідь на думку відомого підприємця і благодійниці Маргарити Січкар, яка порадила Фонду «Україна 3000» ініціювати семінари з фандрайзингу для директорів шкіл з регіонів та висловила готовність сприяти проведенні таких семінарів на благодійних засадах. «Як ви вважаєте, чи потрібні педагогічній спільноті ці тренінги? І чи дозволить Міністерство освіти, науки молоді та спорту проведення спеціальних навчань для педагогів?» – запитала Катерина Ющенко присутніх в залі освітян.

Пані Катерина розповіла, що, готуючись до заходу, шукала в інтернеті інформацію про дитячу благодійність в інших країнах. «Цікаво, що мало є статистики з цього питання, – сказала вона, – але знайшла цікаву статтю про США. Там дослідили, що кожного року 13 мільйонів підлітків приблизно 2,4 мільярди годин витрачають на добрі справи. 74% людей в цій країні дають гроші на благодійність, більше 52% дорослих особисто займаються благодійністю».

Катерина Ющенко особливо підкреслила: автори статті зазначають, що зараз у США велика дискусія, чи правильно вимагати від учнів та студентів займатися благодійними справами. При цьому вона розповіла, що у школі, де навчаються її діти, соціальна робота є обов’язковою. Пізніше у своєму виступі директор проектів антикризової гуманітарної програми МФ «Відродження» Катерина Смаглій навела схожий приклад Канади, де на законодавчому рівні визначено, що до отримання атестату чи диплома випускник має відпрацювати близько 40 волонтерських годин на користь місцевої громади.

Тож пані Катерина Ющенко поставила перед українськими педагогами ще одне запитання: «Як ви вважаєте, чи потрібно, щоб благодійна діяльність була обов’язковою у школах? Чи треба примушувати дітей цим займатися, чи достатньо просто підтримувати їхні ініціативи?»

Фонд «Україна 3000» пропонує освітянській спільноті висловити свою думку з цих гуманітарних питань.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *