Недитяча благодійність дітей

Сьогоднішня наша замітка – про дітей-благодійників. Як це можливо, як може бути, щоб діти і підлітки ставали благодійниками? Ймовірно, це може відбуватися в декількох ситуаціях: коли дитина сама стикається з болем і хворобами, коли вона дізнається про страждання інших і, ймовірно, тоді, коли її вчинки вирішують підтримати батьки. Важливо й те, щоб у дитини було що пожертвувати – гроші, сили або хоч що-небудь корисне іншим.

Деякі історії дитячої благодійності – трагічні, деякі – веселі, а деякі – ще й про вдачу. Почати доведеться з сумних, але світлих історій.

Трагічна історія Райана Кеннеді

У 2010 році в США 10-річний Райан Кеннеді, у якого була остання стадія раку мозку, перервав лікування. Він вирішив віддати гроші, зібрані благодійниками на його операцію на користь інших хворих дітей. Райан помер на другий день після свого 10-го дня народження. Його історію можна прочитати на багатьох сайтах і порталах. Одна з найбільш докладних – на порталі Oaklandpress.

В 2007 році у хлопчика виявили рак мозку. Йому довелося пройти 9 найскладніших операцій, а також 4 види хіміотерапії. «Всі ці роки мій син поводився дуже мужньо, – розповідала мати хлопчика Кімберлі Морріс-Карп. – Однак в один з днів Райан прийняв серйозне рішення: він відмовився від медичної допомоги на користь інших дітлахів».

До долі Райана були небайдужі не тільки близькі і друзі, але й зірки шоубізнесу. Наприклад, Брітні Спірс закликала у своєму твіттері допомогти йому.

Райан подарував хворим дітям $150 тисяч, накопичені в результаті пожертв.

Після смерті Райана виникло товариство «Друзів Райана Кеннеді». Зараз вони збирають гроші на будівництво дитячого ігрового майданчика, названого в його честь.

Ще одна трагічна історія

В Англії 13-річна Джеміма Лейзелл перед смертю підписала документ про передачу 8 своїх органів, щоб врятувати тих, хто терміново потребували трансплантації. За словами лікарів Musgrove Park Hospital, у дівчинки стався сильний крововилив в мозок, і жити їй залишилося лічені дні.

– Коли моя дочка дізналися про те, що вмирає, вона вирішила піти на серйозний крок: Джейміма поставила нас з чоловіком перед фактом, що хоче віддати всі свої життєво важливі органи на благодійність, – розповіла мати дівчинки 38-річна Софі Лейзелл. – Ми захоплені тим, що наша дочка здатна на такий вчинок.

14 березня 2012 року дівчинка померла в дитячій лікарні Bristol Royal Hospital в місті Брістоль. Тоді ж лікарі пересадили серце Джейміми 5-річному хлопчику, якому була потрібна термінова операція. Рівно через добу частину її легень пересадили 10-місячному малюку і 5-річній дівчинці.

19-ріна дівчина і 24-річний чоловік отримали її нирки, а 40-річному чоловікові пересадили її підшлункову залозу. Через два дні пісня смерті Джейміми лікарі успішно провели трансплантацію її тонкої кишки 3-річному хлопчикові.

Як зазначила у своєму заповіті померла дівчинка, останнім її бажанням було те, щоб її очі також допомогли нужденним. Лікарі виконали її останнє прохання і використали її очну тканину для відновлення зору двом сліпим людям: 40-річній жінці та 28-річному чоловікові.

– Нам пропонували гроші за доброту дочки, – заявила британській пресі сім’я Лейзелл. – Але ми звичайно відмовилися. Ми пишаємося тим, що наша дочка врятувала життя вісьмом людям, втративши своє.

Весела історія Джозефа з Флориди

Інша історія дитячої благодійності недавно з’явилася на Youtube. Вона набагато менш трагічна і, частково, навіть смішна. Але, тим не менш, 3-річна дитина, яка бере участь в ній, здійснила справді благодійний вчинок.

Трирічний житель Флориди, довговолосий хлопець на ім’я Джозеф, вирішив пожертвувати своє волосся дітям, які втратили їх у результаті хіміотерапії або інших медичних процедур. Відео, в якому хлопчик розповідає про своє рішення, можна переглянути на Youtube.

Хлопчик, однак, зазначає, що хотів би, щоб його підстриг конкретний перукар – супергерой Тоні Старк, більш відомий як Залізна людина.

Відео на Youtube 5 березня завантажила мама Джозефа. У підписі до кліпу вона вказала, що волосся її сина буде передане некомерційній організації Locks of Love («Локони любові»), яка робить перуки і накладки для дітей і підлітків, які втратили волосся в результаті медичних процедур.

Хороша історія із Росії

Соня Танькова, 14-річна донька спецкора КП Ярослави Танькової, одного разу принесла додому 10,000 рублів в картонній коробці. Готуючись до проведення в класі лекції про благодійництво та покопавшись в інтернеті в пошуках матеріалів для неї, дівчинка вирішила провести благодійну акцію разом зі своїми друзями. Мама Соні написала про це у статті в «Комсомольскій правді».

– Лекція пройшла нормально, а після неї я запропонувала зробити свій благодійний проект – продавати малюнки і вироби. Але однокласники не повірили, що щось вийде… Тільки Соня разом зі мною валяла намистини для саморобних сережок і навіть придумала заколки з фарбованих ватних «дисків». А вранці я склала наші вироби в коробку, – пішла продавати на ринок…, – розповіла Соня.

– Спочатку я не була впевнена, що благородного запала дочки вистачить надовго. По-перше, – вік. У 11 років діти, які запалюються, так і остигають на раз-два. По-друге – зима, – пише Ярослава Танькова.

Дівчинка скоро зрозуміла, щоб заробляти більше, потрібно не просто робити вироби, а придумувати щось дуже оригінальне, що можна подарувати на найближче свято. І придумала зробити «Посвідчення для тих, хто пережив кінець світу». Адже всі його так чекали!

У підсумку Соня заробила 200 тисяч рублів, щоб врятувати інших дітей. Завдяки, цим грошам надано допомогу 7 людям, віком від півтора до 31 року.

Що про це думають?

Ставлення до дитячої благодійності та до участі дітей в фандрайзингу не може бути однозначним. Наприклад, мама Соні Танькової стикалася і з несхваленням, і з обуренням рідних, близьких та знайомих. А також – і незнайомих. «Ваша дочка просить милостиню!», «Дитині не місце на ринку!», «Аморально використовувати дітей для збору грошей!», – говорили їй.

З іншого боку, вчинок Соні був її рішенням, та й дівчинці вже було 14 років. На тимчасових роботах у вільний від навчання час за умови виконання легких робіт, що не несуть негативного впливу на здоров’я і не перешкоджають навчанню, застосування праці підлітків, які досягли 14 років, допускається. Але справа не в цьому. І навіть не в тому, що суспільство встановило вік 14 років віком кримінальної відповідальності, фактично визначаючи підлітка у цьому віці уже дорослим.

Справа в тому, який сенс участі підлітка чи дитини у праці або благодійності.

Приміром, довговолосий трирічний Джозеф з Флориди, точніше – його мати, чітко вказують, хто і як отримає пожертвування. Названий конкретний фонд, і мета пожертвування також конкретна.
Ми впевнені, що якщо немає причин сумніватися в благодійному характері фандрайзингу та визначеності його цілей, участь дітей у ньому цілком можлива. Більш того, вважаємо, що вона ще й бажана, якщо мова йде про проекти допомоги саме дітям.

За матералами “Філантроп”, Международный Благотворительный Портал

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *