Нагороджені переможці VIII Всеукраїнського конкурсу «Добро починається з тебе»

17 квітня 2015 року в Києві у Міському будинку вчителя пройшов Національний форум «Добро починається з тебе». Під час форуму визначили й нагородили переможців Восьмого Всеукраїнського конкурсу дитячих і молодіжних благодійних проектів «Добро починається з тебе».

ПЕРЕМОЖЦІ VIIІ ВСЕУКРАЇНСЬКОГО КОНКУРСУ БЛАГОДІЙНИХ ПРОЕКТІВ «ДОБРО ПОЧИНАЄТЬСЯ З ТЕБЕ»

Вже вісім років поспіль у нашій країні проходить Всеукраїнський конкурс дитячих і молодіжних благодійних проектів «Добро починається з тебе». Організатором конкурсу є Міжнародний благодійний фонд «Україна 3000» у співпраці з Університетом менеджменту освіти НАПН України, Асоціацією благодійників України та тижневиком «Освіта України».

«Розпочинаючи у вересні 2007 року благодійний проект «Добро починається з тебе», – кажуть організатори, – ми ставили собі за мету відродження в Україні майже втрачених традицій благодійництва і залучення дітей та молоді до цієї діяльності. Адже виховання потреби й навичок благодійництва – процес довготривалий, і починати його потрібно змалку. Закладені з дитячих років добро, чесність, людяність, милосердя, відповідальність за свою громаду залишаться з людиною на все її життя». Конкурс добре знають і цінують в освітянському середовищі: діти із задоволенням займаються доброчинною роботою, а педагоги розглядають «Добро» як засіб виховання моральності і життєвих орієнтирів. За вісім років своїми добрими справами поділилися десятки тисяч дитячих і юнацьких колективів, реалізовано близько 3 000 благодійних проектів.

Конкурс має річний цикл і складається з кількох етапів. Фінальні заходи традиційно відбуваються в Києві, у рамках Національного форуму «Добро починається з тебе». Переможці і лауреати конкурсу визначаються у двох номінаціях – дитячі та юнацькі колективи. Проекти від дитячих колективів, у свою чергу, розподілені за напрямами – соціальні, культурологічні та екологічні. У кожній з цих чотирьох категорій визначаються переможці – володарі перших, других та третіх місць – і дипломанти.

Восьмий конкурс благодійних проектів «Добро починається з тебе» стартував 15 липня 2014 року. На адресу організаторів надійшло 272 заявки з усіх куточків України. У конкурсі взяли участь благодійні акції і проекти, повністю або частково реалізовані протягом 2014 року, у тому числі постійнодіючі та довготривалі програми, етапи реалізації яких співпадають з визначеними термінами.

До 25 січня 2015 року учасники конкурсу подавали підсумкові матеріали своїх благодійних проектів. Після цього Національна конкурсна комісія визначила фіналістів – 24 благодійні проекти у чотирьох конкурсних номінаціях. 9 з них стали дипломантами, вони отримують заохочувальні дипломи. 15 визначені лауреатами, їхні представники запрошені у Київ для участі у Національному форумі «Добро починається з тебе», де вони презентують та захищають свої проекти. До конкурсної комісії цього року увійшли Голова Правління Фонду «Україна 3000» Марина Антонова, директор Ірпінської спеціалізованої школи №2 з поглибленим вивченням економіки та права Ірина Бєлова, Президент Асоціації благодійників України Олександр Максимчук і головний редактор тижневика «Освіта України» Максим Короденко. Переможці були невідомі до останнього моменту, адже підсумкове засідання конкурсної комісії відбулося просто під час перерви.

Вже традиційно, задля забезпечення більш прозорого та об’єктивного визначення результатів, організатори вирішили додатково запровадити систему самооцінювання. Кожному фіналісту видали листи оцінювання, аналогічні тим, за якими працюють члени конкурсної комісії, і запропонували взяти участь в оцінюванні проектів у своїй номінації. Таким чином, представники дитячих та молодіжних колективів стали колективним членом конкурсної комісії. Вони слухали презентації своїх колег і виставляли їм місця, які були враховані у підсумковому оцінюванні.

Найочікуваніша подія – оголошення і нагородження переможців восьмого «Добра» – відбувається у другій частині форуму. Учасників форуму вітали і нагороджували Голова Наглядової ради Фонду «Україна 3000» Катерина Ющенко, Голова Правління Фонду Марина Антонова, Президент Асоціації благодійників України Олександр Максимчук, керівник департаменту секретаріату Кабінету міністрів Олександр Олійник.

Усі фіналісти отримали почесні дипломи, а володарі перших місць – грошову премію від тижневика «Освіта України» у розмірі 1 тисячі гривень. Кошти переможцям вручив головний редактор газети Максим Короденко.

Вітаємо переможців!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *